BlogKolejny sukces w sprawie „frankowej”

14 maja, 2020

W kolejnej sprawie prowadzonej przez Kancelarię BCC Adwokaci Polska Sąd udzielił zabezpieczenia roszczenia dochodzonego przez powodów o pozbawienie wykonalności BTE wystawionego przez PKO BP S.A.

O tym, co to jest BTE, pisała ostatnio adw. Katarzyna Cimek na naszym blogu ⤵️

https://bccadwokaci.pl/skuteczna-obrona-przed-egzekucja…/

Co w tej sprawie jest ważne

Klienci trafili do naszej Kancelarii w lutym 2020 r. z apelem, aby ratować ich nieruchomość, bo już był wyznaczany termin drugiej licytacji.

Z uwagi na zaawansowany stan egzekucji podjęliśmy w Kancelarii decyzję, że złożymy wniosek o udzielenie zabezpieczenia przed wytoczeniem powództwa, aby maksymalnie skrócić czas do udzielenia zabezpieczenia. Jeszcze wtedy nikt nie przypuszczał, że w marcu wybuchnie epidemia COVID-19. Każdy dzień był na wagę złota. Wniosek o zabezpieczenie ma też ten plus, że jest tańszy niż pozew. Opłata sądowa w tym wypadku wynosiła raptem 100 zł.

Zgodnie z przepisami sąd ma 7 dni na wydanie postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia, ale w tej konkretnej sytuacji trzeba było zwrócić się do komornika o akta. Okazało się, że akta są w sądzie rejonowym i przez epidemię akta te bardzo długo migrowały do Sądu Okręgowego. Na szczęście po dwóch miesiącach Sąd Okręgowy wydał postanowienie w 100% zgodne z naszym wnioskiem i udzielił zabezpieczenia. Teraz możemy spokojnie i bez stresu złożyć pozew i prowadzić postępowanie sądowe bez ryzyka, że nieruchomość naszych Klientów zostanie zlicytowana.

Postanowienie jest wprawdzie wykonalne, ale jest nieprawomocne, co oznacza, że Bank może złożyć zażalenie.

Sprawę prowadzi adw. Katarzyna Cimek.

https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Wygrywamy spory z bankami
ul. 1 Maja 47, 20-410 Lublin

Śledź nas:

https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/09/bcc-wupad.png

Zapraszamy na nasz blog. Jest to miejsce dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji majątkowej. Miejsce, w którym osoba zadłużona być może znajdzie nadzieję wyjścia z trudnej sytuacji jaką jest nadmierne zadłużenie.