SPECJALIZACJEKredyty "Frankowe"

Jak uwolnić się od kredytu frankowego?

Marzysz o tym, aby uwolnić się od kredytu frankowego? Spłacasz go już kilkanaście lat, a Twoje aktualne zadłużenie jest takie, jak na starcie. To wszystko jest winą nieuczciwych umów oraz nieograniczonego ryzyka kursowego. Nie musisz znosić tego stanu do końca trwania kredytu. Pewnie słyszałeś o sukcesach, które osiągają inni Frankowicze w sądach. Można im pozazdrościć. Czytaj dalej i dowiedz się, jak sam możesz dołączyć do rzeszy zadowolonych zwycięzców z bankami.

Obawiasz się, że nigdy nie spłacisz swojego kredytu frankowego? Gdy kurs franka znacznie wzrośnie, Twoja rata kredytu będzie za duża do udźwignięcia. Jak przestaniesz spłacać raty, to bank może doprowadzić do licytacji Twojego majątku.

Reprezentujemy Frankowiczów przed Bankami i Sądami. Zleć nam swoją sprawę i nie martw się zawiłościami prawnymi.

Co możemy uzyskać dla Ciebie w Sądzie? Unieważnienie kredytu frankowego albo jego odfrankowienie.

Wyślij nam swoją umowę kredytu i odbierz bezpłatną analizę 

DLA CIEBIE

Jesteśmy dla Ciebie, jeżeli?

⦁ oczekujesz komunikacji prostym i zrozumiałym językiem
⦁ chcesz mieć dobry kontakt z Kancelarią i możliwość spotkania na żywo lub online
⦁ zależy Ci na uczciwym traktowaniu
⦁ szukasz doświadczonej i odnoszącej sukcesy kancelarii w sporach z bankami
⦁ wymagasz informowania o postępach w sprawie
⦁ potrzebujesz elastycznego podejścia do Ciebie
⦁ poszukujesz prawnika, który Cię rozumie

WYSOKA JAKOŚĆ USŁUG

Co oznacza wysoka jakość w naszych usługach?

⦁ kontakt bezpośredni, telefoniczny i mailowy z adwokatem lub radcą prawnym, prowadzącym Twoją sprawę,
⦁ bezpłatna analiza umowy kredytu,
⦁ fachowe i dokładne wyliczenie Twoich roszczeń w wariancie nieważności umowy i odfrankowienia,
⦁ terminowe wykonywanie usług – reklamację sporządzamy średnio do 7 dni od zawarcia umowy, a pozew do 30 dni od otrzymania odpowiedzi z banku na reklamację,
⦁ tak piszemy pozew, aby zabezpieczyć Cię na kilka ewentualnych rozstrzygnięć Sądu,
⦁ najtrudniejsze sprawy rozstrzygamy i prowadzimy zespołowo,
⦁ mamy sprawdzony sposób na dobre przygotowanie naszych klientów do przesłuchania przed sądem,
⦁ nasi Klienci mają dostęp do akt swojej sprawy online,
⦁ starannie rekrutujemy zespół, aby mieć najlepszych fachowców w tym, co robią
⦁ ciągle szkolimy się i udoskonalamy naszą argumentację w sprawach o nowe wyroki
⦁ mamy pięcioletnie doświadczenie w sporach z bankami i sukcesy na koncie

WSPÓŁPRACA

Jak wygląda współpraca?

Sprawdź, czy możesz unieważnić swój kredyt frankowy

Wyślij nam swoją umowę kredytu, a my ją bezpłatnie przeanalizujemy. Podczas rozmowy powiemy, czy masz szansę na unieważnienie kredytu.

My zajmiemy się resztą

Zajmiemy się Tobą i Twoją sprawą bez Twojego większego zaangażowania. Jasno określimy warunki naszej współpracy.

Odzyskaj spokój i pieniądze

Dążymy do uznania przez Sąd, że Twoja umowa jest nieważna. Jeśli tak się stanie, to odzyskasz dzięki temu pieniądze i przestaniesz się martwić nieprzewidywalnym kursem waluty obcej

DLACZEGO MY?

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Pomagamy Frankowiczom w unieważnieniu kredytu frankowego. Pomimo dużego przeciwnika, jakim jest Bank, wiemy, jak skutecznie z nim wygrać w Sądzie. Robimy to dzięki doświadczeniu, wzajemnemu dzieleniu się wiedzą w gronie innych prawników oraz ciągłemu rozwojowi. Nasza motywacja do pracy głównie wynika z poczucia, że pomagamy osobom, które są słabszą stroną sporu. Ważni są dla nas przede wszystkim Klienci i ich potrzeby, dlatego nie jesteśmy fabryką obsługującą tysiące anonimowych spraw. Poznanie Klienta, któremu pomagamy, powoduje poczucie satysfakcji z naszej pracy.

Jesteśmy wpisani na listę Kancelarii Nawigator prowadzoną przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.

Nasze sukcesy

Pomyśl tylko, o ile lepiej będzie się żyło Twojej rodzinie bez toksycznego kredytu. Decyzja, którą teraz podejmiesz może spowodować, że dawny kredyt przestanie istnieć.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zajmujemy się umowami wszystkich banków?

Tak. Zajmujemy się umowami wszystkich banków. Nie prowadzimy selekcji umów pod kątem banków, pomimo że jedne umowy łatwiej podważyć od drugich. Nie boimy się też spraw trudnych i nietypowych.

W szczególności podejmujemy się spraw z następującymi bankami: mBank, Multibank, Millennium, EuroBank, Getin Noble Bank, Metrobank, Kredyt Bank, ING Bank Śląski, GE Money, EFG Eurobank Ergasias, PKO BP, BPH, Pekao, Nordea, BGŻ, Fortis Bank, Lukas Bank, Deutsche Bank, Big Bank, Santander Consumer Bank, DNB Nord.

Czy mamy na swoim koncie sukcesy?

Tak. Jako jedna z nielicznych Kancelarii możemy pochwalić się wygraną w Sądzie Okręgowym w Lublinie przeciwko mBank S.A. Wyrokiem z dnia 13 lipca 2021 r. Sąd Okręgowy w Lublinie w sprawie I C 1461/20 ustalił, że umowa kredytu jest nieważna w całości oraz zasądził od mBanku na rzecz naszego Klienta kwotę 52 743,62 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od 2018 r. Wyrok jest jeszcze nieprawomocny. Oznacza to, że bank może wnieść apelację.

Dodatkowo, mamy na swoim koncie udzielone zabezpieczenia powództwa, dzięki czemu niektórzy nasi Klienci przez czas trwania procesu nie muszą płacić rat do banku.

Od kiedy zajmujemy się sprawami przeciwko bankom?

Sprawami przeciwko bankom zajmujemy się od początku powstania naszej Kancelarii, czyli od 2016 r. Początkowo były to sprawy o zwrot prowizji od spłaconych przed terminem kredytów konsumenckich. W tamtych czasach nie było jeszcze żadnego orzecznictwa, na które można byłoby się powołać. Można powiedzieć, że przyczyniliśmy się do ukształtowania w 100% korzystnego dla konsumentów orzecznictwa w tym zakresie.

Jeszcze w 2019 r. w jednej z prowadzonych przez nas spraw Sąd Okręgowy w Lublinie zwrócił się z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie kwestii, czy konsumentowi należy się zwrot prowizji od spłaconego przed terminem kredytu konsumenckiego. W rezultacie Sąd Najwyższy pozytywnie rozstrzygnął to zagadnienie. Kliknij w link do uchwały, która obok wyroku TSUE w sprawie C-383/18 uporządkowała orzecznictwo w sprawach o zwrot prowizji.

Natomiast sprawami kredytów frankowych zaczęliśmy zajmować się na przełomie 2017 r. i 2018 r. Wtedy zaczęliśmy analizować pierwsze umowy frankowe. Było to jeszcze przed głośnym wyrokiem TSUE w sprawie Dziubak. Dzięki temu na bieżąco mogliśmy śledzić najnowsze wyroki ważne dla Frankowiczów, a także udoskonalać własną argumentację w pozwach. Pomimo, że sprawy frankowe są trudne i skomplikowane, mamy ustaloną skuteczną strategię, aby sprawnie się w nich poruszać.

Czy mogę liczyć na ugodę z bankiem?

Z niektórymi bankami obecnie można zawrzeć ugodę. Jednak należy liczyć się z tym, że tego typu ugoda jest przede wszystkim korzystana dla banku, a nie dla Frankowicza. Banki w swoich propozycjach głównie dążą do tego, aby przewalutować obecne saldo długu na złotówki po obniżonym kursie w okolicach 3 zł za 1 CHF. W ten sposób Frankowicz nie odzyska nadpłaconych rat w okresie sprzed przewalutowania.

Nie wszystkie jednak banki proponują ugody. Są takie, które znajdują się w złej sytuacji finansowej i nie mogą pozwolić sobie na masowe zawierania ugód.

Czy unieważnienie umowy jest możliwe tylko w procesie sądowym?

Tak. Obecnie żaden bank nie godzi się na unieważnienie umowy kredytu dobrowolnie bez sądu. Ugody, które proponują banki, co najwyżej polegają na przewalutowaniu kredytu na złotówki oprocentowane WIBOREM. Natomiast Rzecznik Finansowy nie ma narzędzi, aby przymusić bank do unieważnienia kredytu „frankowego”.

Czy mogę liczyć na systemowe rozwiązanie problemu kredytów „frankowych”?

Uważamy, że nie ma opcji, aby nadeszło systemowe rozwiązanie problemu kredytów „frankowych”. Lobby banków w Polsce jest zbyt silne, aby ustawowo wyciągnięto konsekwencje z klauzul abuzywnych w umowach kredytów „frankowych”.

Czy muszę być obecny na rozprawie?

W większości sytuacji Kredytobiorca chociaż raz powinien wybrać się na swoją rozprawę. Jeśli sąd wzywa kredytobiorcę na pierwszy termin rozprawy, to takie przesłuchanie nie jest dowodem, a tylko informacyjnym wysłuchaniem. Sądy słuchają Frankowiczów na pierwszej rozprawie, aby zorientować się w sprawie. Dopiero przesłuchanie na ostatniej rozprawie jest dowodem i kończy proces w pierwszej instancji. Aby Klient wypadł dobrze na przesłuchaniu w sądzie, dbamy o jego jak najlepsze przygotowanie. Dzięki temu stres Klienta na rozprawie jest mniejszy.

Czy warto czekać na Sąd Najwyższy?

Naszym zdaniem nie warto wstrzymywać się ze swoją sprawą w oczekiwaniu na Sąd Najwyższy. Obecnie nawet bez uchwały mamy bardzo korzystne orzecznictwo w sprawach frankowych. Większość pytań, na które ma odpowiedzieć Sąd Najwyższy, rozstrzygnął już Trybunał Sprawiedliwości UE. Jako że podlegamy pod prawo unijne w zakresie umów konsumenckich, to Sąd Najwyższy ma obowiązek zastosować się do wyroków Trybunału.

Czy raty zapłacone dawniej niż 10 lat temu przedawniły się?

Nie, ponieważ dla obliczenia terminu przedawnienia ma znaczenie, kiedy ten termin się rozpoczyna. W przypadku Frankowiczów termin przedawnienia należy liczyć dopiero od momentu, kiedy dany kredytobiorca dowiedział się, że w jego umowie kredytu są klauzule abuzywne. Nie może być tak, że Frankowiczowi przedawnia się część rat tylko dlatego, że był nieświadomy wad swojego kredytu.

Czy ma znaczenie, jaki sąd wybiorę?

Tak. W każdym sądzie są różne terminy oczekiwania na rozpatrzenie sprawy. Obecnie popularne jest składanie pozwów do tzw. Wydziału Frankowego w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Należy się jednak liczyć z tym, że ten Sąd jest najbardziej oblegany w kraju. Co za tym idzie? Na pierwszą rozprawę czeka się średnio 2 lata. Z drugiej strony zaletą Wydziału Frankowego jest ogromne doświadczenie Sędziów w sprawach kredytów „frankowych” oraz przewidywalne orzecznictwo.

Można też złożyć pozew w Sądzie według miejsca zamieszkania Frankowicza. W tym wypadku indywidualnie doradzamy, który Sąd warto wybrać, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki danej sprawy.

Wyślij umowę

Wyślij nam swoją umowę kredytu i odbierz bezpłatną analizę
https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Wygrywamy spory z bankami
ul. 1 Maja 47, 20-410 Lublin

Śledź nas:

https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/09/bcc-wupad.png

Zapraszamy na nasz blog. Jest to miejsce dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji majątkowej. Miejsce, w którym osoba zadłużona być może znajdzie nadzieję wyjścia z trudnej sytuacji jaką jest nadmierne zadłużenie.