SPECJALIZACJEUpadłości konsumenckie

Chcesz wyjść z długów?

Zobacz, jaki mamy na to sposób.

Szarpiesz się z windykacją, nerwowo obgryzając paznokcie, aby tylko zgodzili się przedłużyć termin spłaty kolejnych długów? Pewnie umknął Ci sekret innych dłużników, którzy bez stresu mogą odbierać telefony od nieznajomych numerów. Windykacji nie obchodzi to, że nie możesz spłacić kredytu, bo właśnie zwolnili Cię z pracy. Poświęć 3 minuty na lekturę tego tekstu i dowiedz się, jak inaczej można rozwiązać Twój problem z długami.

Miesiąc w miesiąc nie starcza Ci na spłatę rat? Codziennie wydzwaniają do Ciebie wierzyciele, domagając się szybkiej zapłaty? Boisz się, że lada dzień zapuka do Twoich drzwi komornik?

Dla większości osób te problemy są gigantyczne. Jednak my spotykamy się z nimi na co dzień, dzięki czemu mamy sprawdzone, a co najważniejsze skuteczne rozwiązania.

Pomagamy osobom w spirali zadłużenia wyjść z długów. Robimy to, korzystając z nowej upadłości konsumenckiej. Dzięki nam uzyskasz upadłość konsumencką bez osobistej wizyty w sądzie. Udowadniamy, że oddłużenie jest możliwe.

Ile kosztuje ogłoszenie upadłości?

Nie czekaj i sprawdź, ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej z naszym wsparciem:

Najbardziej skorzystają osoby, które:

⦁ są w spirali zadłużenia i nie wiedzą, jak się z niej wydostać,
⦁ nie regulują swoich długów i grozi im egzekucja komornicza,
⦁ toczy się względem nich egzekucja komornicza,
⦁ boją się o przyszłość finansową swojej rodziny,
⦁ są przestraszeni ciągłymi telefonami i pismami od firm windykacyjnych,
⦁ marzą o naprawnieniu swojej sytuacji finansowej,
⦁ są zdeterminowani, aby wyjść z długów,
⦁ chcą dostać szansę na nowy lepszy start.

Ta usługa nie jest dla osób, które:

⦁ prowadzą działalność gospodarczą,
⦁ mają majątek, którego wartość pokrywa lub przewyższa ich długi,
⦁ mają zadłużenie wynikające w głównej mierze z niepłacenia alimentów, zadośćuczynień, odszkodowań, rent, grzywien,
⦁ nie wyobrażają sobie stracić swojego majątku, np. mieszkania,
⦁ chcą pozbyć się długów, jak najszybciej, bez żadnego wysiłku i konsekwencji.

„Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.” Andriej Djakow

Dlaczego warto Nam zaufać?

⦁ sądy pozytywnie uwzględniły 100% naszych wniosków o nową upadłość konsumencką
⦁ współprowadzimy bloga eksperckiego o upadłości konsumenckiej, który ma średnio 3 000 odsłon każdego miesiąca,
⦁ bezpłatnie sprawdzamy, czy możesz otrzymać upadłość konsumencką,
⦁ mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie upadłości konsumenckich,
⦁ współpracując z nami, rozmawiasz z prawnikiem wyspecjalizowanym w upadłościach konsumenckich,
⦁ sprawnie poprowadzimy Cię z punktu A (nadmierne długi) do punktu B (oddłużenie),
⦁ bierzemy udział w upadłości razem z Tobą,
⦁ nie działamy w ukryciu, bo nie boimy się działać jawnie w Twoim imieniu,
⦁ możesz korzystać z naszego wsparcia na każdym etapie sprawy,
⦁ tłumaczymy zawiłości prawne prostym językiem,
⦁ na początku ustalamy najlepszą dla Ciebie strategię całego postępowania, włącznie z planem spłaty,
⦁ jesteśmy życzliwi, umiemy słuchać i wykazujemy się empatią.

Jak zacząć?

Przed podpisaniem umowy:

⦁ Wypełnij ankietę poniżej, abyśmy mogli sprawdzić, czy możesz ogłosić upadłość konsumencką,
⦁ Umawiamy bezpłatną 30 minutową konsultację z prawnikiem,
⦁ Zlecasz nam prowadzenie sprawy

Po podpisaniu umowy:

⦁ Mówimy Ci jakich dokumentów potrzebujemy od Ciebie
⦁ Po otrzymaniu dokumentów w terminie do 30 dni składamy w Twoim imieniu wniosek do Sądu
⦁ Sąd w terminie 2 miesięcy ogłasza Twoją upadłość konsumencką

Poznaj, jak pracujemy:

Od lat z sukcesami pomagamy osobom nadmiernie zadłużonym, korzystając z upadłości konsumenckiej. Pomimo tego, że większość naszych Klientów wstydzi się swoich długów i nie widzi możliwości naprawy ich sytuacji, mamy sprawdzone sposoby, jak skutecznie uzyskać oddłużenie. Robimy to dzięki doświadczonemu zespołowi prawników wyspecjalizowanych w upadłości konsumenckiej oraz dbałości o dobre samopoczucie naszych Klientów.

Motywuje nas to, że możemy całkowicie odmienić życie osobom, którym pomagamy. Na naszych oczach widzimy często przemianę naszych Klientów z osób nerwowych i przygnębionych w osoby ufnie patrzące w przyszłość, przebojowe i otwarte na nowe doświadczenia. Obserwowanie tej przemiany daje nam ogromną satysfakcję z naszej pracy.

https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/10/logowupadlosci.png

Przeczytaj więcej o upadłości

Celem bloga jest opisanie prostym i zrozumiałym językiem zasad postępowania upadłościowego dla konsumentów bez przytaczania zbędnych paragrafów.

Najczęściej zadawane pytania:

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym, dzięki któremu dłużnik może umorzyć swoje długi. Upadłość konsumencka składa się z kilku etapów. Pierwszy polega na ogłoszeniu upadłości przez Sąd. Od tej pory dłużnik staje się upadłym i dostaje swojego syndyka. Rolą syndyka jest poinformowanie wierzycieli upadłego, że mogą zgłosić swoje wierzytelności oraz sprzedaż majątku upadłego. Jeśli upadły nie ma majątku, to etap ten jest szybszy. Na koniec syndyk sporządza do Sądu wniosek o plan spłaty wierzycieli. Plan spłaty nie może być dłuższy niż 3 lata. Jeśli natomiast upadły doprowadził się do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, to plan spłaty nie może być krótszy niż 3 lata a maksymalnie 7 lat.

Jeśli natomiast sytuacja upadłego jest na tyle zła, że nie może on nawet w niewielkiej części spłacić wierzycieli, to sąd powinien umorzyć długi bez ustalania planu spłaty.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencką może ogłosić konsument. Czyli osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Drugim wymogiem jest tzw. niewypłacalność. Oznacza ona co najmniej 3 miesiące opóźnienia w spłacie wymagalnych długów. Jeśli względem dłużnika toczą się już egzekucje komornicze, to jest niewypłacalny i może ogłosić upadłość konsumencką. Jeśli dłużnik zaprzestał płacenia rat kredytu, to trzy nie zapłacone raty pozwalają w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Aby ogłosić upadłość konsumencką, należy poprawnie wypełnić wniosek i złożyć go w odpowiednim Sądzie. Wniosek trzeba też opłacić kwotą 30 zł. We wniosku podaje się m.in. swoje dane, informacje o długach, dochodach oraz kosztach utrzymania. Do wniosku należy dołączyć dokumenty, z których wynikają Twoje długi.

Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Samo złożenie wniosku o upadłość kosztuje jedynie 30 zł. Opłatę tę wpłacasz na konto Sądu. Po ogłoszeniu upadłości dostajesz syndyka. Syndyk otrzymuje z Sądu zaliczkę, aby mógł pracować. Dopiero po zakończonym postępowaniu musisz zapłacić wynagrodzenie syndyka (albo jego część), zazwyczaj w miesięcznych ratach. Średnia wysokość wynagrodzenia syndyka wynosi od 3 000 zł do 5 000 zł.

Aby poznać koszt naszej pomocy, wypełnij ankietę poniżej.

Ile trwa upadłość konsumencka?

Trudno jest określić czas trwania upadłości konsumenckiej. Samo ogłoszenie upadłości powinno trwać maksymalnie 2 miesiące od złożenia poprawnego wniosku. Jednak ostatnio zdarza się, że termin ten się przedłuża nawet do 5 miesięcy. Natomiast po ogłoszeniu upadłości etap syndyka średnio trwa 12 miesięcy. Po tym okresie zazwyczaj dostajesz własny plan spłaty na okres nie dłuższy niż 3 lata, ale w skrajnych sytuacjach trwający nawet 7 lat. Dopiero po zrealizowaniu planu spłaty sąd umarza resztę Twoich niespłaconych długów. Może się też zdarzyć, że nie będziesz mieć planu spłaty, tylko od razu umorzenie długów. Wszystko zależy od tego, jaką masz sytuację osobistą i zarobkową.

Czy mogę ogłosić upadłość konsumencką, jeśli nie mam majątku?

Zdecydowanie tak. Aby ogłosić upadłość konsumencką, nie musisz mieć żadnego majątku. Wystarczy posiadać długi i mieć status konsumenta. Brak majątku przyczyni się nawet do szybszego rozpoznania Twojej sprawy przez syndyka.

Czego nie obejmuje upadłość konsumencka?

Nie wszystkie długi można umorzyć w upadłości konsumenckiej. Przede wszystkim, sąd upadłościowy nie umorzy Twoich długów alimentacyjnych. Wykluczone z upadłości są również długi wynikające z rent z tytułu odszkodowania, kary grzywny, obowiązki naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia za krzywdę.

Nie umorzysz również długu, którego umyślnie nie ujawniłeś we wniosku, a wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu. Dlatego tak ważne jest dokładne wypełnienie wniosku o upadłość konsumencką.

Ile kosztuje ogłoszenie upadłości?

Wypełnij formularz, a zadzwonimy do Ciebie i powiemy, ile będzie kosztowało ogłoszenie Twojej upadłości konsumenckiej.
https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/08/logo-footer.png
Wygrywamy spory z bankami
ul. 1 Maja 47, 20-410 Lublin

Śledź nas:

https://bccadwokaci.pl/wp-content/uploads/2021/09/bcc-wupad.png

Zapraszamy na nasz blog. Jest to miejsce dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji majątkowej. Miejsce, w którym osoba zadłużona być może znajdzie nadzieję wyjścia z trudnej sytuacji jaką jest nadmierne zadłużenie.